محل تبلیغات شما

به مناسبت فرارسیدن 25 رجب

شهادت حضرت امام موسی بن جعفر الکاظم (علیه السلام) تسلیت باد.

بیست و پنجمین روز از ماه رجب مصادف با شهادت حضرت باب الحوائج امام موسی بن جعفر الکاظم (علیه السلام) تسلیت باد.

گزارش شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع)

در عیون المعجزات می خوانیم: وقتی سندی بن شاهك خرمای زهرآلود برای آن حضرت فرستاد، خود نیز به زندان آمد. وقتی رسید كه امام علیه السلام ده دانه خرما میل كرده بود. گفت: باز میل كنید، فرمود: در آنچه خوردم، مطلب تو به عمل آمد و به زیاده از آن نیازی نیست» آنان كه از انعكاس مظلومیت حضرت نزد مردم وحشت داشتند، چند روز قبل از شهادت بعضی از قضات را حاضر كردند و امام را نزد آن ها بردند و گفتند: مردم می گویند: موسی بن جعفر در شدّت و سختی است. شما گواه باشید كه چنین نیست. ، حضرت بی درنگ پاسخ داد: ای مردم! گواه باشید كه سه روز است كه ایشان زهر به من داده اند و به ظاهر صحیح می نمایم ولی در اندرون من زهر جای كرده است.
در آخر این روز سرخی شدیدی بر من غلبه خواهد كرد و فردا بدنم به شدت زرد می شود. و سرانجام روز سوم رنگم به سفیدی مایل خواهد شد و به رحمت و خشنودی حق واصل خواهم شد، آری! چون روز سوم شد، روح مقدس امام علیه السلام به پیامبران و شهدا ملحق شد و به مصداق و اما الذین ابیضت وجوههم ففی رحمة الله»؛ رو سفید به سوی بهشت پركشید»
وقتی خبر شهادت امام علیه السلام به هارون الرشید رسید، سندی بن شاهك را برای تجهیزش فرستاد. آن روز خروش از شهر بغداد بر آمده و اهالی همه، با ناله و فغان ابراز درد و غصه می كردند. در آن لحظات بود كه سندی بن شاهك با جمعی دیگر متوجّه غسل آن امام شد.
(مسیب) می گوید:چنانچه از امام علیه السلام شنیده بودم، سندی بن شاهك گمان می كرد، امام را او غسل می دهد. والله! دست خبیث او به بدن مطهر امام نرسید، بلكه حضرت رضا علیه السلام بود كه متكفل امور بود. ، امام رضا علیه السلام وقتی از تكفین پدر فارغ شد، روی به مسیب آورد و فرمود: ای مسیب! باید كه در امامت من شك نكنی؛ دست از دامان متابعت من نكشی؛ به درستی كه من پیشوای تو هستم. و حجت خدا بر تو بعد از پدرم هستم؛ آن گاه امام موسی علیه السلام را در مقبرۀ قریش [در كاظمین فعلی] كه اكنون مرقد مطهر آن حضرت است، دفن كردند»

بنال ای دل كه زهرا نوحه گر شد // شب زندانی او را سحر شد.

وجوب پیشوا برای انسان ها

ویژه نامه ماه محرم الحرام

اصول تربیت از دیدگاه اسلام

امام ,كه ,علیه ,السلام ,حضرت ,بن ,علیه السلام ,امام موسی ,موسی بن ,بن جعفر ,شهادت حضرت ,علیه السلام تسلیت

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش نرم افزار PDMS - E3D - به صورت مقدماتی و پیشرفته. سردار شهید محمدعلی قدمیاری TECH SHOW افق مهر علیرضایی EPIPHANIES tropdepanthe برگزیده های وب Keisha's style رادیو جوان موزیک